איך עובדת השתלת שיער?

ניתוח השתלת שיער הוא הליך אשפוז ומקרים סובלים מהרדמה מקורית לפני תחילת הניתוח. לאחר מתן ההרדמה, מנתח ההשתלה מסיר זקיקים וצמיחת שיער מהכתמים הדומיננטיים של הפטרון בגוף ומחלק אותם להשתלות בודדות. השתלים עשויים להכיל משערה אחת או שתיים (מיקרו-שתלות) עד שש שערות (מיני-שתלים). לאחר שהשתלים הוכנו הם מותאמים מתחת לעור של האזור המקריח ומניחים להם להצמיח טלאים חדשים.

 

ההליך נמשך בסביבות שש עד שמונה שעות בכל פעם, ובמקרים המרבית יש צורך להתפרס על פני יותר מביקור אחד עד שהאזור כולו יכוסה. בכך שהמקלט יהיה גם הפטרון, מצטמצם מאוד האירוע של טבליות לכל החיים עם פרטים נגד דחייה. כמות השתלים תלויה לחלוטין במידת ההתקרחות ובסוג השיער (עבה, דק, מסולסל וכו’) של המקרה.

 

בכל פעם נוקאאוטים של אלפי ישראלים הולכים להשתלת שיער בחוף הים ויש מי שיעשה את התהליך בישראל. התהליך כרוך בהחלמה ובתקופה שבה נאסר על התיק לשהות תחת השמש, ולכן מקרים רבים בוחרים לעבור את התהליך בחורף. עם זאת, מתי זה הזמן המסוגנן לעבור השתלת שיער בטורקיה ומה ההשלכות על מי שעובר השתלת שיער בקיץ?

 

אם כן מה תהליך ההחלמה לאחר ההשתלה?

 

לאחר השתלת שיער האזור ממנו נלקחו יחידות השיער ייפצע ויתנפח בעזרת סרטים שיוסרו לאחר יום או יומיים מההשתלה, המקרה יקבל כרית טיסה לישון כראוי בשבועיים הראשונים להשתלה כאשר המקרה אינו אסור לזוז בשינה. כמובן שההחלמה תהיה הרבה יותר קלה לביצוע כאשר אתה במקום קריר וממוזג ולא כאשר אתה מזיע באי נוחות.

 

מה קורה למי שמזיע לאחר השתלה?

 

ההנחיות שנדבן השתלת שיער בטורקיה יודה הן לא להזיע ולמה? מליחות של הכתר, הזיעה והספוגית עלולה להוליד תגובה אנטיפתית או מדבקת ולפגוע בזקיקים המושתלים ולכן על הנדבן המושתל להימנע מהזעה.

 

אילו צרות נוספות קיימות בתהליך ההחלמה?

 

יש להימנע מתנועות שינה שעלולות להוליד גירוד באזור המושתל בראש. שטפו בעדינות את הראש לפי ההוראות בקרם/קצף כדי להרגיע את הכתר ולתמוך בהחלמתו. יש צורך לנוח כדי לתת לראש להתאושש לחלוטין (חזרה מהירה מדי לשגרה עלולה לסכן את תהליך הטבילה)

 

מתי הזמן המסוגנן לבצע את ההשתלה? חורף או קיץ

התשובה לכך טמונה בחיים שלך ובנוחות שלך, יש אנשים שעובדים כל הזמן בשביל מדריכים להמחשה בסמינרים שלהם נוח להם יותר לראות את ההשתלה ביולי ואוגוסט כי זה החופש שלהם ויש אנשים שעובדים בזמן ההשבתה. נוח יותר לבצע את ההשתלה בקיץ. חורף או קיץ לא נחשבים כל עוד אתם עובדים על פי ההנחיות ושומרים על ראש כל עוד העבודה שלכם לא נושאת סטיות מההנחיות.